גרסאת דסקטופ

הסודות הבריאים שאת יכולה להחביא באוכל של הילדים

ילד אוכל

הסודות הבריאים שאת יכולה להחביא באוכל של הילדים

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email

הילדים מסרבים לאכול פירות וירקות? כך תהיי יצירתית, ותוכלי לשנות את הרגלי התזונה של ילדייך, מבלי שהם באמת ידעו על כך

כל הורה מכיר את זה, הילד בדרך כלל יעדיף מזונות עשירים בסוכרים ופחמימות. כמו דגני הבוקר, אשר עמוסים בסוכר, כריך לבית הספר עם ממרח שוקולד, ופיצה לארוחת הערב. למרות הניסיונות להנחיל בהם אהבה לירקות ופירות, ולאוכל בריא באופן כללי, רוב הילדים לא מתרשמים במיוחד ממזונות בעלי ערכים תזונתיים, ויטמינים, או סיבים תזונתיים.

אצל ילדים, ממש כמו מבוגרים, תזונה נכונה ובריאה מבוססת על מגוון רחב של מזונות, אשר מספקים לגוף מרכיבי תזונה חשובים כמו חלבונים, פחמימות, שומנים, ויטמינים ומינרלים. הקפדה על תזונה טובה הכרחית בעיקר בגיל צעיר, בעיקר על מנת לאפשר התפתחות תקינה של הילד.

סקרי תזונה מצביעים כי בעולם המערבי, אצל חלק ניכר מהילדים התזונה אינה מאוזנת, ולמעשה הילדים אינם מקבלים רכיבים חיוניים, זאת בעיקר בגלל העובדה כי אין הם אוכלים מגוון רחב של מזונות. רוב התזונה מתבססת על אוכל עשיר בסוכרים ופחמימות, כמו חטיפים, ג׳אנק פוד, ושאר מזונות בעלי ערך תזונתי נמוך.

לא תמיד הניסיון שלנו  מצליח, ותזונת ילדנו לא עומדת בתנאי הבריאות הרצויים. במצבים כאלו, אנחנו כהורים, נדרשים להיות מעט יותר יצירתיים, ומתוחכמים. קיימים ״טריקים״ רבים על מנת להסוות ירקות וסיבים תזונתיים בצורה שבה אפילו הילדים לא יבחינו בכך, ויהיו בטוחים שהם אוכלים אוכל טעים, כיפי, ומגניב.

כך תהפכי את התזונה של ילדייך לבריאה יותר, מבלי שהם יבחינו בכך

  1. מרק הנו פתרון נפלא לשלב מגוון רחב של ירקות בתזונה של ילדך. יש לטחון את המרק היטב, וכך לא ניתן לזהות את מגוון הירקות, והילד יאכל ויהנה מהטעם הטוב, מבלי לדעת מה יש בפנים ולברור ירקות. ניתן להחליף את שקדי המרק האהובים בקרוטונים תוצרת בית, מקמח מלא.
  2. כל ילד אוהב עוגיות, זו עובדה. תוכלי לטחון לתוך העוגיות אגוזי מלך אשר עשירים במיוחד בסידן וברזל, ולהכניס אותם לתוך העוגה, או העוגיות הבאות שאת אופה. הוא לא יבחין בכך, יהנה מהטעם הטוב של העוגה, ועל הדרך יספוג ערכים תזונתיים חשובים.
  3. הפכי את האוכל לאטרקטיבי: כולנו אוכלים עם העיניים. השתדלי לחתוך את הירקות בצורות שונות ומעניינות, כך שעבור הילד זה יהפוך לאטרקטיבי. ניתן להפוך את הגמבה או המלפפון לצורות של פרפר, ולבבות, כך תעוררי כייף ותיאבון.
  4. משחק מחבואים: ניתן להכניס מגוון רחב של ירקות לתוך המזון האהוב של ילדים. למשל פיצה ביתית ניתן להכין מקמח מלא, בחביתה ניתן לשים עגבניות, פטריות וכדומה. בפירה ניתן להוסיף מעט כרובית.
  5. ארטיקים: מדובר בפתרון פשוט וקל לגרום לילדים לאכול פירות. ניתן ליצור את הארטיק מפירות טריים, טחונים או סחוטים. כמה שעות במקפיא, והילד יהנה מארטיק בריא ועשיר מלא בויטמינים ובסיבים תזונתיים, מבלי שהוא יודע על כך בכלל.
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email

תגובות הגולשים

אולי יעניין אותך גם

גרסאת מובייל

הסודות הבריאים שאת יכולה להחביא באוכל של הילדים

הילדים מסרבים לאכול פירות וירקות? כך תהיי יצירתית, ותוכלי לשנות את הרגלי התזונה של ילדייך, מבלי שהם באמת ידעו על כך כל הורה מכיר את

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

שתפו:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

תגובות הגולשים

אולי יעניין אותך גם

מאכלים מנקי רעלים

כאשר אנו סובלים מ”קיבה רדומה”, לעיתים נופתע לגלות כי הרעלנו אותה. לעיתים אנו מתקשים להטיל

דילוג לתוכן