גרסאת דסקטופ

יתרונות הקולגן

יתרונות הקולגן

יתרונות הקולגן

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email

סקירה של יתרונות הקולגן

אם תשאלו מביני דבר בעולם הקוסמטיקה הרפואית ולמעשה בבריאות בכלל, יספרו לכם שקולגן הוא הכוכב החדש. אכן, בשנים האחרונות יצאו לשוק אינספור מוצרים בדמות אבקות וכדורים, המכילים את החלבון החשוב הזה בריכוזים שונים, בין אם הוא עומד בפני עצמו או עם מרכיבים נוספים כדוגמת חומצה היאלורונית. בשורות הבאות נבין מדוע דרך כוכבו של החלבון הנפוץ ביותר בגופנו כתוסף תזונה, דרך סקירה של יתרונות הקולגן.

אז מה הוא נותן לנו?

קודם כל, מבחינת בריאות העור, הקולגן מהווה מרכיב חשוב ביותר היוצר ביחד עם האלסטין סיבים גמישים, אלסטיים וחזקים. כך, כאשר רמות הקולגן יורדות עם השנים ועקב הרגלים מזיקים מסוימים, העור נראה יותר יבש, מקומט ורפוי. לעומת זאת, מחקרים הראו כי צריכה של קולגן לאורך כחודשיים לפחות ובכמות של כעשרה גרם ליום, מביא להגדלת כמותו הזמינה במרקם העור עם שיפור משמעותי בגמישות, במצב הקמטים, במצבם של פצעים וזיהומים, וגם שיפור בצלוליטיס. יחד עם זאת, יש לציין כי כיום ידוע שיתרונות הקולגן לעור מושגים על ידי צריכה דרך הפה ומכאן למערכת העיכול, ולא במריחה ישירה על העור, עקב גודלה של המולקולה שלא יכולה לחדור מבחוץ אל השכבות הרלוונטיות.

חשוב גם לדעת שהקולגן בנוי מעשרים חומצות אמינו, ואחת מהן היא גליצין. שוב, גופנו יודע לייצר את החומצה הזו בעצמו וגם ניתן לקבלה ממזונות שונים, אולם תוספי תזונה מגדילים את שיעורה בגוף ומכאן את יתרונותיה המתבטאים בעיקר בהיותה נוגד חמצון המעכב תהליכי הזדקנות עקב פעילותם של רדיקלים חופשיים. עוד יתרון חשוב שנמצא הוא שיפור בכאבי מפרקים אצל ספורטאים ואנשים נוספים, הן מבחינת הקלה על הכאבים עצמם והן מבחינת הגדלת טווח התנועה הנובע מהקלת הכאב. אבל בכך לא תמו יתרונות הקולגן. בין היתר, במחקרים נמצא כי הוא תורם להפחתת לחץ דם, לשיפור חילוף החומרים בדגש על רמות הסוכר בדם, לאיזון שומנים ולהפחתת כולסטרול, ועוד.

גם צריכה פשוטה היא יתרון

מלבד האמור לעיל, צריכה של קולגן באמצעות תוסף נותנת עוד כמה יתרונות חשובים. לצד אספקה של חומצות אמינו המגבירות את ריכוזו באיברים וברקמות הרלוונטיים, עם תוספים איכותיים גם מקבלים אותו בצורה נקייה – לעומת אכילת בשר, דגים, ביצים או עוף שעלולים להכיל אנטיביוטיקה, מתכות, הורמונים וכדומה. בנוסף, מכיוון שמדובר בחומצות אמינו שממילא מצויות ואף מיוצרות בגוף באופן טבעי, הרי שתופעות הלוואי והסיכוי לדחייה נמוכים מאוד. במילים אחרות, כל עוד נוטלים את התוסף לפי המינון המומלץ הוא נחשב לבטוח לשימוש.

יחד עם זאת, כמון בכל תוסף תזונה או סוג חדש של מזון שמנסים, חשוב להקשיב למה שהגוף שלנו אומר ולהתחיל עם כמות יחסית קטנה. כמו כן, חשוב לקרוא היטב את רשימת הרכיבים שבמוצר ואם אתם אלרגיים לאחד מהם, לבחור תוסף אחר.

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email

תגובות הגולשים

אולי יעניין אותך גם

גרסאת מובייל

יתרונות הקולגן

יתרונות הקולגן

סקירה של יתרונות הקולגן אם תשאלו מביני דבר בעולם הקוסמטיקה הרפואית ולמעשה בבריאות בכלל, יספרו לכם שקולגן הוא הכוכב החדש. אכן, בשנים האחרונות יצאו לשוק

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

שתפו:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

תגובות הגולשים

אולי יעניין אותך גם

דילוג לתוכן