גרסאת דסקטופ

כל הטוב שיתרום לכליות בריאות בגוף נקי

shutterstock_1075921373

כל הטוב שיתרום לכליות בריאות בגוף נקי

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email

הכליות אחראיות לשפע של תפקידים חשובים בגוף כגון סינון הדם מלכלוך, ייצור השתן, שימור מאזן הנוזלים בגוף מפרישות הורמונים שמסייעים לאזן את לחץ הדם ועוד.

כאשר הכליות שלכם בסיכון, כדאי לכם להימנע בעיקר ממלחים, פוספטים, אשלגן ולהפחית את צריכת החלבונים שלהם, משום שהכליות מתקשות לסנן אותם או את הפסולת שהם מייצרים בתהליכי חילוף החומרים השונים בגוף.

בנוסף, מומלץ להעשיר את התזונה שלכם במאכלים שמחזקים את הכליות. המאכלים הללו, הם על פי רוב המאכלים שמייעלים את תהליכי ניקוי הרעלים של גופנו. 

אוכמניות

האוכמניות הן דרך מצוינת לשמור על הכליות, המוח וכל הגוף שלכם באופן כללי. פירות היער בכלל הם כלי מצוין להתמודדות עם שפע מחלות ושיפור איכות החיים שלכם.

פירות היער עשירים בכמות עצומה של נוגדי חמצון חזקים ואיכותיים, אשר מסייעים לבצע שפע פעילויות בגופנו כגון ניקוי רעלים ממערכת העיכול ומחזור הדם, חיזוק החדות המחשבתית ושמירה על בריאות מערכת העצבים, ניקוי העור והעשרתו בלחות, ויסות פעילותה של המערכת החיסונית ואף תרומת מנת רוגע הגונה, שתסייע לנו להעביר את היום אנרגטיים, אך ממוקדים. הם אף מסייעים להתמודד ביעילות עם תופעת הרדיקלים החופשיים.

האוכמניות עשירות בפרט בוויטמין C, מנגן וסיבים תזונתיים.

כדאי לכם לנסות לשלב פירות יער בתזונה היומית שלכם: אתם יכולים לשלב אותם ביוגורט, עוגות ועוגיות שאתם מכינים בבית, להכין מהם שייקים מעולים או פשוט לאכול אותם טריים, כממתק או ארוחת ביניים עם אגוזים.

דגים

הדגים הטעימים והשומניים מספקים הרבה חלבונים איכותיים והכי חשוב – אומגה 3, אשר מהווה חומצת שומן בלתי-רוויה התורמת שלווה לגוף להשריית רוגע לגוף, אחראית לבנייה תקינה של קרומי התא, אנטי-דלקתית, משמשת מקור לאנרגיה והמהותי ביותר עבורנו בנושא זה – היא אף מפחיתה את רמות השומנים בדם (וכיוצא בזה את רמת הכולסטרול בדם, על ידי הפחתת ייצור הטריגליצרידים, המצויים ברוב הכולסטרול) ומונעת את תהליך החמצון של הכולסטרול, אשר עלול להביא לבעיה של רדיקלים חופשיים בגוף. משום שאומגה 3 מסייעת לנקות את הדם, היא מקלה משמעותית על פעילותן של הכליות.

קיימים מאגרים יפים של אומגה 3 גם בזרעי צ’יה, אשר אף נחשבים למזון-על. אגוזים, אך בעיקר אגוזי מלך, תרד אצות ועוד. 

גמבה

מעבר לעובדה שהן דלות אשלגן, הגמבות עשירות בשפע ערכים תזונתיים בריאים כגון סיבים תזונתיים, ויטמינים A, C, 6 Bוחומצה פולית.

ויטמין A מסייע לתרום לבריאות העיניים שלכם, לחזק את המערכת החיסונית שלכם ולשמור על בריאות העור שלכם.

ויטמין C הוא מרכיב קריטי בבניית חלבון הקולגן, אשר מרכיב את עיקר הרקמות בגוף, יחד עם חלבון האלסטין. הוא אף מסייע לחזק את העצמות, השיניים ולתרום לחיזוק המערכת החיסונית.

שני הוויטמינים הללו הם נוגדי חמצון, אשר מסייעים לייעל את תהליכי חילוף החומרים השונים בגוף כגון תהליך העיכול ותהליך ניקוי הרעלים. בנוסף, הם מסייעים להתמודד עם תופעת הרדיקלים החופשיים.

ויטמין 6B וסיבים תזונתיים תורמים לרוגע ושלווה של הגוף: בעוד שהסיבים התזונתיים מאטים את תהליך העיכול ותורמים תחושת שובע, ניקוי יסודי יותר של מחזור הדם ושלווה, ויטמין 6B מסייע לייצר את הסרוטונין – מוליך עצבי שתורם לתחושות הרוגע וההרפיה של גופנו.

אם כל זה לא מספיק, הגמבות אף מכילות את נוגד החמצון ליקופן – נוגד חמצון עוצמתי, המסייע להתמודד עם תופעת הרדיקלים החופשיים ביעילות.

כדאי לשלב את הגמבות בסלטים או לצלות אותם. אף ניתן להכין מהם ממרחים מצוינים או לשלב אותם בתבשילים.

שום

השום הוא צמח תבלין וצמח מרפא איכותי ונפוץ בחיינו, שכדאי להמשיך ולשלב בין שאר המזונות שלנו ביומיום. השום מכיל סיבים תזונתיים, מקור יפה לוויטמינים מקבוצת B, ויטמין C, סידן, זרחן ומעט מגנזיום.

עיקר פעולתו של השום עוסקת בניקוי רעלים, טפילים וזיהומים מהגוף, חיזוק המערך החיסוני והתמודדות עם תופעת הרדיקלים החופשיים. הוא אנטי סרטני, שומר על בריאות הלב, מאזן את רמות הסוכר בגופנו, מקל את סממני הצינון וכאבי המחזור ומסייע בעת הורדת הכולסטרול בדם. הוא מסנן דם טבעי ולכן הוא מקל משמעותית על פעילותם של הכליות והכבד ומסייע לשמר כליות בריאות ואנרגטיות.

בנוסף לרשומים מעלה, השום מכיל אליצין, סלניום וגופרית, המסייעים להפעיל את אנזימי העיכול של הכבד ולהאיץ את תהליך העיכול. הם אף מסייעים בניקוי הכבד מרעלנים ורכיבים סרטניים.

השום מגביר תהליך המביא להשמדת תאים זרים בגופכם ועל ידי כך מונע זיהומים או מחלות מסכנות חיים ומקל את פעילות המערכת החיסונית.

בצל

הבצל עשיר בוויטמינים מקבוצת B, ויטמין C, סידן, מעט אשלגן, זרחן ומעט חומצות שומן בריאות כגון אומגה 3 ואומגה 9. הבצל נחשב לירק המסייע לחזק את המערכת החיסונית בשל תכונותיו האנטי-בקטריאליות והגופרית המצויה בו, המסייעת לנקות ולחטא את הגוף ואת מחזור הדם, מה שמקל על עבודתן של הכליות. הדבר מונע מפגעים העלולים להיגרם עקב הזיהומים בגוף.

בנוסף, הבצל עשיר אף הוא בנוגדי חמצון כגון פלבנואידים וקוורצטין, אשר יחד עם אומגה 3 מסייעים לשמור על בריאות הלב וכלי הדם, לנקות את הדם ולסנן אותו ולהגן על הגוף מפני תופעת הרדיקלים החופשיים ומחלות כגון סרטן.

הבצל אף מהווה מקור מצוין למינרל כרומיום, המסייע לייעל את תהליך העיכול של החלבונים, הפחמימות והשומנים בגוף וכתוצאה מכך גם מקל על פעילותן של הכליות.

כרוב

הכרוב נחשב במהותו לירק שמטרתו היא לנקות רעלים, משום ש- 97% ממנו מהווים נוזלים. הכרוב עשיר בוויטמין C, זרחן, סידן, ויטמינים מקבוצת B, ויטמין A, מעט מגנזיום וויטמין K.  הוא דל באשלגן. נוגדי החמצון שמכיל הכרוב מסייעים לבצע את תפקידם כהלכה ובין היתר לנקות את הרעלים מהגוף.

הכרוב אף עשיר בגופרית אשר מסייעת, בין היתר, לטהר את הרעלים ממחזור הדם ולגרות את ייצורם של אנזימים שונים בכבד, המסייעים להאיץ את תהליך ניקוי הרעלים.

על ידי סיוע בניקוי הרעלים, הכרוב מקל על עבודתן של הכליות ומסייע להן לנוח. הוא אף תורם להתמודדות יעילה עם תופעת הרדיקלים החופשיים, שמאיימת על תפקודן התקין של הכליות בפרט והגוף בכלל.

הכרוב אף מכיל כלורופיל, המסייע לנקות את הרעלים המגיעים לגוף ממקור חיצוני ומעשיר את הגוף בשפע חמצן מטהר.

ניתן לשלב את הכרוב בשפע סלטים, לאפות אותו, להקפיץ אותו על המחבת או פשוט לאכול אותו טרי.

כרובית

הכרובית המדהימה שפשוט קשה להאמין שהיא ירק בכלל היא חברה מקבוצת הירקות המצליבים, בדומה לכרוב. היא גם מכילה מעט אשלגן, דלה בקלוריות ומכילה כמויות יפות של ויטמין C, סידן, סיבים תזונתיים, ויטמין K.

מעבר לשלווה שהיא מסייעת לספק לגופכם באמצעות הסיבים התזונתיים, הכרובית מכילה גלוקוזינולאטים (אשר מצויים בעיקר בירקות ממשפחת המצליבים) – תרכובות גופריתיות, המסייעות להגן על הכבד והגוף מפני זיהומים ורעלים שעשויים להזיק למעברי ה- DNA.

ממרח כרובית הוא דבר מדהים. כרובית גם יכולה להחליף את תפוחי האדמה עבורכם, בתור פירה. ניתן להכין אורז כרובית, פיצה מבצק שמכינים מכרובית, לחם העשוי כרובית, סלטים, תבשילים, מרקים וזהו רק קצה המזלג.

תפוח

התפוח תמיד נחשב לחלק בריא מאוד ממשפחת הפירות, שמסייע להעשיר את הגוף בבריאות. התפוח מכיל סיבים תזונתיים, אשלגן, ויטמין C, ויטמינים מקבוצת B, ויטמין A. בשל מרקמו, התפוח נחשב יעיל לניקוי שיניים. הוא אף מסייע להביא לעיכול תקין, מחזק את המערכת החיסונית, מפחית את הכולסטרול בדם, מכיל רכיבים אנטי-סרטניים ונחשב לפרי ממריץ ומעורר.

הסיבים במצויים בתפוח קרויים פקטין ומסייעים להביא לספיגה יעילה יותר של נוזלים במעיים. על ידי כך, הם מסייעים להפוך את תהליך ניקוי מחזור הדם, תהליך העיכול ותהליך פינוי הרעלים לפשוטים יותר: הנוזלים תורמים לניקיון הגוף, האצת תהליכי חילוף החומרים והעשרת הגוף באנרגיה.

הסיבים עצמם תורמים שלווה לגוף, שמסייעת להרגיע את המערכות השונות וכתוצאה מכך, מסייעת להם לבצע את עבודתם בצורה יסודית יותר. הדבר גורם לכליות להתאמץ פחות כדי לפנות רעלים או לסנן את הדם שלכם וגם כאשר היא פועלת, היא עושה זאת ברוגע, בזמן שלה.

גם בננות ואבוקדו פקטין. בנוסף, התפוח מכיל חומצה מאלית, הלוא היא הגורם האנטי-סרטני המצוי בו, אשר מסייע לנקות רכיבים סרטניים ורעלים נוספים מהגוף.

.

 

 

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email

תגובות הגולשים

אולי יעניין אותך גם

גרסאת מובייל

כל הטוב שיתרום לכליות בריאות בגוף נקי

הכליות אחראיות לשפע של תפקידים חשובים בגוף כגון סינון הדם מלכלוך, ייצור השתן, שימור מאזן הנוזלים בגוף מפרישות הורמונים שמסייעים לאזן את לחץ הדם ועוד.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

שתפו:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

תגובות הגולשים

אולי יעניין אותך גם

דילוג לתוכן