גרסאת דסקטופ

צריכת קולגן

קולגן פלוס אבקה

צריכת קולגן

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email

צריכת קולגן נכונה – על מה יש להקפיד

צריכת קולגן מומלצת וחשובה לכל אחד מאיתנו, בכל גיל ובכל מצב רפואי, ואנו אכן עושים זאת באופן טבעי על ידי תזונה מן החי. יחד עם זאת, ישנם מצבים שבהם צריכת קולגן רגילה צריכה דחיפה באמצעות תוספי למיניהם המגיעים בטבליות או באבקות. בשורות הבאות נבחן מספר היבטים חשובים של צריכת החלבון החשוב הזה.

לאכול מהחי

גופנו מייצר את הקולגן באופן קבוע אך כמו עם מרכיבים רבים אחרים, לאורך השנים קצב הייצור יורד. בסביבות גיל 24 כבר רואים ירידה בקצב הייצור של הקולגן, ואילו במחצית העשור הבא של החיים כבר ישנה ירידה חדה. לבסוף הקצב יהיה כה מועט עד שהגוף יסתמך רק על מאגרים שנשמרו מבעוד מועד. על מנת להעשיר את המאגרים הללו יש להקפיד על תזונה המכילה קולגן, וכזו לא חסר – למשל ביצים, דגים, עוף, בשר, אבקת ג’לטין וכדומה. דרך אגב, עם המזונות הללו כדאי לצרוך ויטמין C, אבץ, מנגן, נחושת וויטמין E המשפרים את ספיגת הקולגן.

צריכת קולגן בתוספי תזונה

בשנים האחרונות דרך כוכבו של הקולגן בתור תוסף תזונה, ויש לא מעט מוצרים המכילים אותו לבד או עם מרכיבים נוספים. התוסף מגיע בצורה של אבקה שאותה מערבבים עם נוזל, או בצורה של כמוסות, כאשר המקור לקולגן הוא כמעט תמיד מהחי למרות שישנם פיתוחים המאפשרים כיום גם לקבלו באבקה ממקור צמחי. בכל מקרה, יש לזכור כי מולקולות הקולגן הינן גדולות מאוד (ולכן אינן יעילות במיוחד למריחה על העור), כך שחשוב מאוד שיעבור הידרוליזה (פירוק) לחומצות אמינו בודדות ואף למרכיבים זעירים יותר. מסיבה זו האבקות המומלצות ביותר מבוססות על קולגן שמקורו בדגים, מפני שהחלקיקים יותר קטנים ונספגים טוב יותר. זאת בנוסף ליתרונות בריאותיים אחרים של צריכת קולגן מדגים.

קולגן כדורים מחיר

וכמה קולגן לצרוך?

קודם כל, צריכת קולגן כתוסף אינה מבטלת את הצורך לקבלו במזונות מהחי. שנית, על מנת להגביר על את האפקטיביות וכדי לשמור על הבריאות בכלל, מומלץ להימנע מהרגלים מזיקים כגון חשיפה לא מבוקרת לשמש, צריכה מוגזמת של אלכוהול ועישון. מעבר לכך, המלצות הצריכה משתנות בהתאם למטרת הנטילה ולהיבטים נוספים.

לדוגמא, צריכת קולגן למען לבריאות עור הפנים מומלצת באופן יומיומי ולתקופה של 8 שבועות לפחות, שאחריה התוצאות מתחילות להיראות. מומלץ ליטול בין חמישה לעשרה גרם של אבקה ביום, ולערבב אותה עם מיץ תפוזים או לימון המכילים ויטמין C שמסייע לספיגה, אם כי אפשר לערבב אותה עם כל משקה אחר החל ממרק ועד לתה. מאידך, למי שסובל מבעיות מפרקים או מפציעות עקב אימונים ספורטיביים, ההמלצה היא ליטול עד 6 כפות של אבקה מדי יום. ובכל מקרה, שימו לב שמדובר באבקה המבוססות על קולגן טהור ולא מעורבב, ולכך שאתם רוכשים תוסף של חברה אמינה ומוכרת.

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email

תגובות הגולשים

אולי יעניין אותך גם

גרסאת מובייל

קולגן פלוס אבקה

צריכת קולגן

צריכת קולגן נכונה – על מה יש להקפיד צריכת קולגן מומלצת וחשובה לכל אחד מאיתנו, בכל גיל ובכל מצב רפואי, ואנו אכן עושים זאת באופן

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

שתפו:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

תגובות הגולשים

אולי יעניין אותך גם

דילוג לתוכן