גרסאת דסקטופ

קולגן טבליות

קולגן טבליות

קולגן טבליות

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email

מדוע נוטלים טבליות קולגן

בשנים האחרונות נדמה שדרך כוכבן של טבליות קולגן, הניטלות על ידי גברים ונשים מסיבות שונות – החל כאמצעי לשמירה על מראה נאה וצעיר ככל הניתן של העור, ועד לשמירה על חוזק העצמות. אכן, מדובר בחלבון מרכזי ולמעשה הנפוץ ביותר בגופנו, המהווה למשל שבעים וחמישה אחוז מהעור וחמישים ושלושה אחוז מהמפרקים, וכרבע מכלל החלבונים בגוף בכלל. לאורך השנים הלכה והתבררה תרומתו של הקולגן לרקמות הגוף השונות, החל בכלי הדם ועד למפרקים, ולפיכך החלו להמליץ על נטילת קולגן בכמוסות.

למי זה מתאים?

לפני שאתם רצים לקנות קולגן בטבליות ומתחילים ליטול אותו על בסיס יומיומי, כדאי שתדעו דבר או שניים על החלבון והאם אתם בכלל זקוקים לו. קודם כל, מדובר בחלבון המיוצר בגוף באופן טבעי ואנו גם מקבלים אותו מהתזונה המבוססת על מוצרים מן החי. יחד עם זאת, עם השנים קצב הייצור של הקולגן פוחת ואילו כמותו יורדת גם בגלל היבטים של תזונה לקויה, עישון וחשיפה בלתי מבוקרת לקרינת השמש. הירידה ברמות של חלבון כה חשוב ומרכזי בגופנו עשויה להתבטא במישורים שונים, למשל בעיות בכלי הדם והזדקנות מואצת של עור הפנים. לפיכך, הנטילה של טבליות קולגן עשויה להתאים למספר מצבים מרכזיים.

קולגן כמוסות

המצב הראשון והנפוץ ביותר הוא כמובן האסתטי, כלומר נטילה של קולגן בכמוסות לצורך שמירה על עור הפנים. אכן, מחקרים מראים כי לאחר מספר שבועות של נטילה ניכר שיפור בגמישות ובמוצקות העור, לצד ירידה בנראות הקמטים והקמטוטים. לפיכך מוצרי קולגן בטבליות ובאבקות למיניהן ניטלות באופן יומיומי, ועדיף לצרוך אותן עם משקה הכולל ויטמין C שמגביר את הספיגה. מצב שני שהינו נפוץ במיוחד הוא רצון להזנת ושיפור השיער. חלבון הקולגן מצוי באזור בקרקפת ממנו צומחות ומוזנות השערות, וכאשר כמותו באזור יורדת כך השערות נחלשות עד היתלשות. לפי מחקרים מדעיים, נטילת קולגן בהחלט יכולה לחזק את שכבת העור בקרקפת ואת זקיקי השיער, דבר המוביל לשיפור בצמיחת השיער ובנפחו ואף להאטה של תהליכי הלבנת שיער.

מצבים נוספים שבהם קיימות המלצות לנטילת טבליות קולגן מתרחשים יותר בגילאים מבוגרים, למשל כאשר יש חשש להיחלשות של העצמות. כאמור, הקולגן הוא מרכיב מרכזי בסיבים הבונים את העצמות ומקנה להם את החוזק הדרוש, לצד רמה מסוימת של גמישות. ידוע כי מחסור בחלבון זה עשויה להוריד את צפיפות העצם ומכאן סכנה יחסית גבוהה לשברים ואיחוי איטי. לפיכך, נטילה של טבליות קולגן עשויה להועיל לאנשים שיש להם בריחת סידן. מלבד זאת, הנטילה עשויה להועיל לאנשים המעוניינים לשמור על בריאות כלי הדם והלב שלהם, שכן קולגן הוא חלק מרכזי במבנה כלי הדם, וגם לאנשים הסובלים מדלקות מפרקים אשר מעוניינים להקל על הכאבים ולהגביר את טווח התנועה.

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email

תגובות הגולשים

אולי יעניין אותך גם

גרסאת מובייל

קולגן טבליות

קולגן טבליות

מדוע נוטלים טבליות קולגן בשנים האחרונות נדמה שדרך כוכבן של טבליות קולגן, הניטלות על ידי גברים ונשים מסיבות שונות – החל כאמצעי לשמירה על מראה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

שתפו:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

תגובות הגולשים

אולי יעניין אותך גם

דילוג לתוכן