גרסאת דסקטופ

5 דברים שלא ידעת על מיינדפולנס

מיינדפולנס- תמונה מאמר

5 דברים שלא ידעת על מיינדפולנס

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email

מדובר בשיטת פלא שגורמת לתחושה כללית של אושר ושלווה, מפחיתה משמעותית חרדות ולחץ. כל אחת יכולה לעשות את זה בבית, ללא תנאים מיוחדים או עלות כספית. כל מה שאת צריכה לדעת על המדיטציה הכי חמה כעת

התרגום המקובל למיינדפולנס הוא ״קשיבות״. אך ניתן גם להתייחס אליה כאל התמקדות, תשומת לב, מודעות. מדובר בטכניקה שאפשר לתרגל באמצעות מדיטציה קלה ליישום, שלא דורשת הרבה זמן. בעת התרגול, מחדדים את החושים תוך מתן תשומת לב מלאה לתהליך הנשימה, לדוגמה. כך למעשה אנו מאמנות את המוח שלנו להיות מודע יותר, גם לאחר סיום התרגול.

דברים רבים בחיינו יכולים להביא לנו תועלת, אך דורשים מאיתנו מאמץ רב. כמו פעילות גופנית, אשר דורשת מאמץ פיזי, ולימודים, אשר דורשים מאמץ קוגניטיבי. בניגוד לדברים אלו, טכניקת המיינדפולנס לא דורשת מאמץ רב, רק עשר דקות פנויות במהלך היום. והיתרונות הרבים וההשפעה החיובית ניכרים כבר לאחר מספר תרגולים בלבד.

המיינדפולנס הגיעה אלינו היישר מהמסורת הבודהיסטית העתיקה, אך למעשה נהייתה פופולרית בעולם המערבי רק לקראת שנות השבעים המאוחרות. פסיכולוגים ופסיכיאטרים רבים הכניסו את השיטה לעולם הטיפול, והשתמשו באפקט שלה לטיפול בסימפטומים של חרדה, לחץ, דיכאון, ואף התמכרויות. מאז חלפו כמה שנים, וכמעט אין מי שלא שמע על המדיטציה היעילה והפשוטה.

המטרה היא למעשה, לעצור דפוסים אוטומטיים. בעידן המודרני, אנו תמיד ממהרות לדבר הבא, ובדרך כלל נמצאות רק במקום שנעים לנו בו. בעזרת השיטה המהפכנית הזו, ניתן להגיע למקומות שלווים ונעימים יותר. מאוזנים יותר. ההפסקה הזו ברצף החיים (כאמור, 10-15 דקות ביום) מקרבת אותנו לעצמנו, ועוזרת להתמודד עם בעיות רבות.

תפני לעצמך 10 דקות ביום: חמש סיבות לתרגל מיינדפולנס

  1. תרגול יומי יגרום לשיפור משמעותי במערכת החיסונית. מחקר רחב היקף שנעשה באוניברסיטת ‘ויסקונסין’ בדק מאות אנשים שתרגלו מיינדפולנס למשך תקופה של כ-8 שבועות, וגילה כי הגוף ייצר יותר נוגדנים למחלות רבות.
  2. תרגול ארוך טווח של המדיטציה יכול להשפיע על מבנה המוח, לטובה כמובן. אצל מתרגלים קבועים, חלה עלייה בנפח החומר האפור שבמוח, זה שאחראי על ניתוב המידע ועיבוד שלו. מה שגורם לשיפור יכולות קוגנטיביות.
  3. גם במובן הרגשי, מיינדפולנס יכולה לעזור. תרגול קבוע מפחית דאגות, חרדות, ומתח נפשי. סימפטומים שמאוד אופינים לעולם המערבי.
  4. מדיטצית מיינדפולנס מגבירה משמעותית את גלי האלפא שבמוח, המשמעות היא שיפור ניכר ביכולת הריכוז שלנו.
  5. תרגול מיינדפולנס גורם לנו להיות יותר קשובות. לעצמנו, ולסביבה. בעקבות כך, נוכל להרגיש פחות דאגה, ומצב רוח אופטימי ומקבל, יתפוס את מקומו של הלחץ החרדה, והשליליות.

 

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email

תגובות הגולשים

אולי יעניין אותך גם

גרסאת מובייל

5 דברים שלא ידעת על מיינדפולנס

מדובר בשיטת פלא שגורמת לתחושה כללית של אושר ושלווה, מפחיתה משמעותית חרדות ולחץ. כל אחת יכולה לעשות את זה בבית, ללא תנאים מיוחדים או עלות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

שתפו:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

תגובות הגולשים

אולי יעניין אותך גם

דילוג לתוכן