גרסאת דסקטופ

5 טיפים למערכת יחסים משגשגת

shutterstock_635599826

5 טיפים למערכת יחסים משגשגת

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email

מערכות יחסים אינן פשוטות, לאורך זמן אפשר אפילו לקרוא להן מעין “עבודה”, אך זו ה”עבודה” הכי מהנה בחיים הללו. האמת?! היא ככל הנראה הסיבה לחיים. איש לא טען שהחיים יהיו קלים, אך איש לא אמר שאינכם יכולים לקבל מספר טריקים שיסייעו לכם להתמודד עמם בצורה טובה יותר. כדי שתצליחו לשמר את מערכת היחסים מאושרת ואוהבת לאורך זמן, אספנו לכם כאן מספר טריקים מהותיים לכל מערכת יחסים.

שמרו על היופי והדופי

אז אתם במערכת יחסים מאושרת ויודעים כי מצאתם את ה”אחדים” שלכם. מצוין! כדאי לכם לזכור שהם אוהבים אתכם בדיוק כמו שאתם, לא פחות, אך בהכרח יותר!

אנשים רבים נוטים להזניח את עצמם לאחר שהם נכנסים למערכות יחסים: להזניח את העבודה, המראה האישי ואפילו את הזמן האישי שלהם, בשל הטלת ביטחון רב מדי בבני הזוג שלהם.

הבעיה היא שאתם אכן “אחד”, אך רק משום ש”שניים טובים מן האחד” כלומר – יש כאן שני אחדים!

לפני מערכת היחסים שלכם, הייתם ודאי שקועים בניסיונות לפתח את עצמכם ולקדם את עצמכם בשפע תחומים. כיום אין שום סיבה שתינטשו אותם. אין שום סיבה שתוותרו על תזונה בריאה או תזניחו את עצמכם גופנית משום שמצאתם בני זוג… הבריאות שלכם תמיד תהיה חשובה ובאופן זה תישארו זמן רב יותר לצד האהובים שלכם.

המטרה במערכת יחסים היא לסייע ולקדם את האחר. כדי לעשות זאת עליכם לשמש כמודל לדוגמא בעצמכם: להתקדם, למתוח, לתת ולקבל. אין לקחת את כל האחריות עליכם, אך לא להאציל הכול על האחר. מדובר באיזון מאוד עדין שנלמד עם השנים וזה בסדר לנסות ולטעות, אך לא לוותר! בסופו של דבר אתם תמצאו את המקום בו לכל אחד נוח לתרום מעצמו, לדאוג לעצמו ולמצוא זמן לבלות עם האחר.

למדו לחלוק ולקבל

כאשר אתם מתחייבים למערכת יחסים, אתם מתחייבים לחלוק את החיים שלכם עם האחר: המחשבות שלכם, ההיסטוריה שלכם, החברים שלכם, המשפחה שלכם, הסודות שלכם, מערכת האמונות שלכם… לחלוק כלומר, אתם ממשיכים לחלוק אותם מאותו רגע ואילך.

למרות היותם האנשים האהובים עליכם בעולם, כולם היו רוצים מקום לעולם שהוא מחוץ למערכת היחסים: פגישות עם חברים, משפחה, אפילו חופשות, תחביבים, סדנאות, קורסים, עבודה… לצד ה”ביחד” תמיד תהיו חייבים גם “בנפרד”, כדי לשמר את העניין בחיים שלכם ואת תחושת העצמאות. מערכת יחסים כן יוצרת תלות רגשית, אך היא לא אמורה ליצור תלות כלכלית או תלות כללית: אתם אמורים לבלות ימים בנפרד, לראות עוד אנשים, ליצור עוד חוויות, ליהנות, לבכות ולכעוס גם על אחרים ואז… לרוץ ולספר לבני הזוג שלכם.

באותו אופן אתם תדברו עם החברים שלכם ועם בני המשפחה שלכם על בני הזוג שלכם! זהו מעין קתרזיס מסוים: אתם מתנקים מכעסים, מתייעצים בנוגע למקרים, משבחים ומספרים כמה אתם אוהבים את בני הזוג שלכם. על ידי כך אתם מבינים כמה אתם מתגעגעים אליהם, גם אם התראיתם לפני שעה. לפעמים רחוק מהעין יכול להיות מאוד קרוב ללב.

ותרו על האגו

כולם כועסים, מתווכחים ורבים. חלק יותר וחלק פחות, אך כל עוד לא שוברים כוסות מרוב רעש ומשתמשים אך ורק במילים זה מאוד שגרתי ואפילו הגיוני: נסו לחשוב על זה, אתם חולקים חיים – הגיוני שיהיו חילוקי דעות מהפשוטים ביותר כגון “לאן נצא היום?” ועד ל”האם נגדל את הילדים במרכז, בצפון, בדרום, בארץ?”.

מה שחשוב הוא להבין שרוב הפעמים אתם תרצו לנגד את האחר. אנשים לא יודו בכך, אך רובם אוהבים להתווכח ולכן, כאשר אתם מתרגלים להתווכח עם מישהו, לפעמים אתם ממציאים ריבים, מתנגדים בטעות או מגזימים בתגובה שלכם. זוהי גם תופעה של לקחת את בני הזוג שלכם כמובן מאליו; אתם יודעים כי תמיד יהיו שם, לכן אינכם מפחדים לכעוס עליהם או להוציא עליהם אגרסיות.

ראשית… לא, פשוט אל תעשו את זה לבני הזוג שלכם משום שזה לא מגיע להם. הם אוהבים אתכם ורוצים שיהיה לכם טוב – תרצו את אותו הדבר עבורם. אל תמטירו עליהם כעסים מיותרים או תריבו לשווא. הרבה יותר כיף לאהוב ואם אתם באמת רוצים שמישהו יאהב אתכם בחזרה – פשוט הראו לו אהבה.

שנית… יתכן ויהיו פעמים ולא תשלטו בעצמכם, לא תשימו לב ובכל זאת תתנגדו לחינם, לא תסכימו מתוך גחמה או פשוט תטעו במעשה שביצעתם. פשוט תודו בטעותכם… זה עד כדי כך פשוט. נכון, זה מעט פוגע באגו. נכן, זה לא כיף. אבל הכי נכון – ה עוזר לכם לשמור על חיים מאושרים ורגועים עם בני הזוג שלכם. האם זה לא מה שהכי חשוב?!

בטחו בהם ותנו להם את הביטחון לבטוח בכם

אבן תומכת נוספת בכל מערת יחסים. האמון הוא כה חשוב, שרוב מערכות היחסים נפגעות בעקבותיו: אנשים לא מאמינים, אנשים חושדים, אנשים לא בטוחים… אבל אנשים גם משקרים, אנשים מסתירים ואנשים שוכחים לספר וכמובן – להקשיב!

האמון טמון בכל מה שכבר הזכרנו: מערכת יחסים שמתקשרת היטב, פותרת ויכוחים בנעימים, משתפת את בני הזוג בחוויות, מחשבות, סודות ומכירה קרובים, חברים ובני משפחה, כן תהיה בריאה מספיק כדי לכונן אמון, שיאפשר לבני הזוג ליהנות מזמן עצמי נקי מאשם ומתחושה עזה של אחדות ואהבה.

מעבר להיכרות של בני הזוג שלכם עמכם, אתם חייבים לחשוף אותם בפני כל אדם שאתם מכירים: חברים, משפחה, מכרים… באופן זה אתם מונעים מהם לקנא לחינם בחברים שלכם זה מכבר ואתם גורמים להם להרגיש כי הם קרובים עליכם וכי אתם סומכים עליהם.

תקשורת

כל מי שנכנס למערכת יחסים ודאי יודע כי תקשורת היא חלק גדול ממנה: השיחות היומיומיות, התחביבים המשותפים, הבדיחות המשותפות, הפנימיות והבעת האינטימיות הם החלקים שבונים או מפילים כל מערכת יחסים.

הבעיה איננה טמונה בידיעה, כמו שהיא טמונה ביישום… רבים מכם ודאי טובעים בשגרה קדחתנית של בית-עבודה/לימודים/צבא, אולי אפילו כמה ילדים… לצד כל שאר המטלות, לעיתים תתקשו להגיע לבני הזוג שלכם ולזכור להביע אהבה, לספר על היום שחוויתם וחשוב יותר – לשאול אותם על שלהם.

לאורך זמן, מצב כזה יוצר חוסר תקשורת עמוק. אנשים חושבים שזה לא יקרה להם, אך הימים חולפים, הזמן ממשיך לרוץ וכך עבר עוד יום שבו לא בדקתם מה שלום בני הזוג שלכם.

כדי שמערכת יחסים תצליח להתקדם ולעמוד כל מבחן, עליכם להכיר כל דבר, כל חלק, כל נושא שהחיים שלכם סובבים סביבו. הסודות הקטנים, השיחות המצחיקות ושיחות הנפש הם אלו שישמרו את הלהבה באש ובמים.

 

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email

תגובות הגולשים

אולי יעניין אותך גם

גרסאת מובייל

5 טיפים למערכת יחסים משגשגת

מערכות יחסים אינן פשוטות, לאורך זמן אפשר אפילו לקרוא להן מעין “עבודה”, אך זו ה”עבודה” הכי מהנה בחיים הללו. האמת?! היא ככל הנראה הסיבה לחיים.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

שתפו:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

תגובות הגולשים

אולי יעניין אותך גם

דילוג לתוכן